Evijärven Urheilijat Facebook

Kettusaari-hiihto tulokset

Vuoden 2019 Kettusaarihiihdot kisattiin lauantaina 23.2. huonon jäätilanteen vuoksi Nissinkankaan pururadalla ja kilpailukeskuksena oli Evijärven Nuorisoseura. Sää oli lämmin ja ladut loistavassa kunnossa. Kaikilla kisamatkana oli 15kilometria, joka kertyi kolme kertaa 5km:n lenkistä.

Kilpailijoita oli 57 ajalla ja 19 retkisarjassa ilman aikaa.

Päivän kovimman ajan hiihti Viljam Knif  33.59.

Arvonnassa pääpalkintona olleen Jopo-polkupyörän voitti Esko Hyyppä. Onnea kaikille arvontapalkintojen voittajille!

Kiitokset kaikille osallistujille ja talkoolaisille sekä kiitokset hyvästä yhteistyöstä Evijärven Kunnalle ja Evijärven Nuorisoseuralle!

Naiset Yleinen 15km

1.Julia Koivisto SHS 43:16

2.Marjo Ena IK Falken 43:55

3.Aida Koivisto KJV 44:5

4.Lilja Lehtelä AA 44:06 

5.Marina Granqvist  IK Falken 45:05

6. Annika Sandvik IK Falken 48:02

7. Sanna Honkonen KyKy  48:24

8.Eveliina Syrjälä KJV 50:05

9. Jaana Grankull AZ Grit Team 50:13

10. Suvi Lehtelä AA 52:12

11.Anniina Nevamäki KJV 54:43

12.Julia Kytölä AA 55:51

 

Miehet Ylienen 50 15km

1. Viljam Knif    Ekorrens Bil  33.59

2.Erik Holm  SiSu  36:09

3. Veli-Matti Hietamäki  HSH  38:30

4. Simeon Hyyppä  ViHS  38:31

5.Tommy From  Team Heikoin Lenkki   38:32

6. Viktor Holm  Öja  40:34

7. Johan Nylund  IK Falken  40:43

8.Heikki Lehtelä  AA  41:11

9. Per-Anders Forsman  Vörå IF  41:16

10. Joel Knif  Ekorrens Bil  42:02

11.Samuel Hyppä  42:12

12. Tommy Kroksjö  IK Falken 43:00

13.Roope Kultalahti EU 43:54

14. Ilkka Kivimäki Seinäjoki 44:54

15. Mika Puotinen  EU 49:58

16.Matti Korpi KJV 50:22

17. Johannes Syrjälä 57:45

18.Niko Ahopelto Pietarsaari 59:43

 

Miehet 50 15km

1. Arto Kytölä  AA  38:50

2. Jarmo Lautanen KyKy  38:54

3.Jouko Lehtelä AA  40:01

4. Tom West  IK Falken  40:06

5. Petri Kalliala  Ylöjärvi  42:24

6.Ari Puranen PieHi  43:22

7. Esa Kuoppala  KaKa 44:03

 

Miehet 60 15km

1. Per-Ole Sund  Vasa Skiclub  47:43

2. Ossi Laurila LaVe  47:49

3. Timo Purola  EU  56:57

 

Miehet 65 15km

1. Mauri Hautala  SHS   46:54

2. Antti Ridanpää YKV  47:33

3. Eero Saarenketo AA 49:56

4. Matti Härkönen HSH 50:14

 5.Esko Hyyppä ViHS  51:26

6. Heino Kivimäki Seinäjoki  52:53

7.Matti Etelämäki LaVe 57:04

 

Miehet 70 15km

1. Markku Kankaanpää HSH 44:06

 

Retkisarja ajalla 15km

1.Kari Koivisto KJV  49:504

2. Ilkka Ansio  Alahärmä  50:04

3.Esa Leppänen Team Heikoin Lenkki 50:12

4. Tapio Laako Seinäjoki 52:09 

5. Elias Kytölä AA 56:43

6. Vesa Lassila VetU  59:45

7. Johanna Nelimarkka Antibiootti vapaat  01:02:57

8. Teemu Paalanen Alahärmä Kisa  01:03:00

9.Anna Nelimarkka Antibiootti vapaat 01:16:50

 

Retkisarja ilman aikaa:

Mikko Järvinen EU

Maija Järvinen EU

Topias Järvinen Ylihärmä

Jorma Tähtinen EU

Armi Tähtinen EU

Johanna Ahpelto EU

Antti Saari EU

Aki Saukkokangas EU

Ulla Mäkinen EU

Pauli Kultalahti EU

Lauri Tähtinen EU

Esko Saarijärvi Lapua

Ville Kuivila Lapua

Eero Saarijärvi PieH

Aimo Järvelä EU

Aija Koivisto KJV

Renen Rannisto EU

Alisa Uotila Hinnerjoen Yritys

Antti Kujala EU